Térképnézet a SmartThings felületén
Immár 3 hónapja, hogy a SmartThings alkalmazás logója fehérrõl kékre váltott egy frissítés után. Ez önmagában természetesen nem érdemel egy hírt, de az új verzióval megérkezett a térképnézet! A Map View leegyszerûsíti az épületünk vezérlését azáltal, hogy az ingatlan alaprajzán jelennek meg az eszközök, akár 3D-s nézetben is, emeletenként lapozható módon.
Immár 3 hónapja, hogy a SmartThings alkalmazás logója fehérrõl kékre váltott egy frissítés után. Ez önmagában természetesen nem érdemel egy hírt, de az új verzióval megérkezett a térképnézet! A Map View leegyszerûsíti az épületünk vezérlését azáltal, hogy az ingatlan alaprajzán jelennek meg az eszközök, akár 3D-s nézetben is, emeletenként lapozható módon.
A térképnézetbe a SmartThings alkalmazás felsõ menüsorában a + jel elõtt megjelent házikó ikonnál tudunk belépni. A beépített szerkesztõprogram segítségével meglepõen könnyedén megrajzolhatjuk a lakás alaprajzát; egy négyzetrácsos lapon elhelyezhetjük a falakat, kialakíthatjuk a szobákat, bejelölhetjük a térelválasztókat, de még az udvar is berajzolható, hiszen lehetnek kültéri okoseszközeink is. Ha készen vagyunk az alaprajzzal, a Belsõ tér fülön számos berendezési tárgyat (különbözõ típusú kanapékat, székeket, asztalokat, növényeket, ajtót és ablakot, mosdókat és kádakat, de még zongorákat és macskaalmokat is) találunk, amelyekkel még jobban hasonlóvá tehetjük a megjelenõ látványt a valódihoz:
A végeredmény megjeleníthetõ 2D-ben és 3D-ben is, tetszés szerint forgatható és nagyítható 2 ujjal. A szerkesztõ 3. lapján, az Eszközök alatt helyezhetjük el a kész alaprajzon a SamrtThings rendszerünk eszközeit, illetve hozhatunk létre világítási csoportokat, hogy adott lámpákat egyetlen virtuális gombbal is tudjunk egyszerre kapcsolni (pl. az adott szoba összes világítási körét lekapcsolni, ha már nem tartózkodik senki ott). Ha elegendõ idõt fordítunk az alaprajz csinosítására a szerkesztõben, akkor valami ilyesmi végeredményt is elérhetünk:
A fenti képek után vélhetõen nem kell azt bizonygatnunk, mennyire praktikus és látványos a Térképnézet használata mindenki számára. Ha valaki esetleg az elkészítését gondolja macerásnak, azt azért biztatnánk, hogy próbálja ki elõbb, nekünk meglepõen könnyen ment! Ráadásul az alaprajz elkészülhet automatikusan is, ha LiDAR szenzorral felszerelt Samsung háztartási gépünk is van (lesz) otthon, mint pl. egy Jet Bot robotporszívó:
Vagy éppen a Samsung Ballie, amely már arra is képes lesz, hogy a SmartThings rendszerünk eszközeit is elhelyezze a térképen:
Mivel ezek a készülékek mûködésükhöz elkészítik a lakás alaprajzát, azt a SmartThigs app is képes átvenni tõlük, és a térképnézetben felhasználni. A Samsung láthatóan komolyan veszi, hogy egy saját ökoszisztémát hozzon létre a háztartási gépeire és a SmartThings platformra támaszkodva, egyre több feladatot átvéve otthonunk fenntartása, menedzselése során. Várhatóan még 2024-ben megjelennek a SmartThings térképnézeten a mesterséges intelligenciát használó virtuális „lények”, amelyek a lakókat és a házillatokat hivatottak utánozni. Ha pl. egy helyiségben a program szerint túl meleg lesz, az ott tartózkodó virtuális karakter izzadni fog, és láthatóan nem jól érzi majd magát :) De bizonyosan bõvül idõvel a térképnézet szerkesztõjében a kiválasztható berendezési tárgyak választéka is – kíváncsian várjuk az elkövetkezõ fejlesztéseket!
SmartThings vezérlõközpontunk ide kattintva tekinthetõ meg kínálatunkban
Ezen a linken csak a SmartThings platformmal kapcsolatos híreinket, és kompatiblis termékeinket találod