Még nem késõ, hogy meglátogass minket a Construmán!
A mai napon, vasárnap 9–17 óráig még nyitva van a Hungexpo területén a Construma 2017 nemzetközi kiállítás. Így, ha Budapesten vagy környékén vagy, egy remek – akár családi – program lehet a közel 700 kiállító kínálatának megtekintése. Ha épp ez a hatalmas szám riasztana, akkor megnyugtathatunk: okosotthon, lakás- és irodaautomatizálás iránt érdeklõdõknek elegendõ mindössze a Távvezérlés.hu-t meglátogatni az „A” pavilon 105C standján :)
A mai napon, vasárnap, 9–17 óráig még nyitva van a Hungexpo területén a Construma 2017 nemzetközi kiállítás. Így, ha Budapesten vagy környékén vagy, egy remek – akár családi – program lehet a közel 700 kiállító kínálatának megtekintése. Ha épp ez a hatalmas szám riasztana, akkor megnyugtathatunk: okosotthon, lakás- és irodaautomatizálás iránt érdeklõdõknek elegendõ mindössze a Távvezérlés.hu-t meglátogatni az „A” pavilon 105C standján :)
A hozzánk látogatók ugyanis nem egy adott gyártó egyedi megoldásával, általában zárt, vagy csak néhány külsõ eszközzel kompatibilis termékeivel ismerkedhetnek meg, hanem egy SZABVÁNNYAL! A világ legnépszerûbb otthonautomatizációs szabványát, az USA-ból származó Z-Wave-et mára már több mint 300 gyártó követi. Jelenleg 1500-nál is több termék között mindenki talál megoldást, legyen szó bármilyen furcsa igényrõl is. A Távvezérlés.hu 15 m2-es standján kiállítottunk egy „makett” házat, amelyben több mint 25, különféle gyártótól származó eszköz (pl. szélsebességet is mérõ idõjárás-állomás, szénmonoxid-érzékelõ, RF-ID beléptetõrendszer, ajtózár, arcfelismerõs kamera, termosztát, világításvezérlõ, vízérzékelõ, vízcsapot elzáró elektronika, RGB égõk és LED-szalagok, radiátorszelep, stb.) mûködik a vezérlõközpont által felprogramozott módon, illetve irányítható akár látogatóink által is, többféle kapcsoló és távvezérlõ, de akár gesztusok (egyedi kézmozdulatok) segítségével is:
Annak köszönhetõen, hogy egy szabványt választunk, nem leszünk kiszolgáltatva egyetlen gyártónak, cégnek sem. Bizonyosan sokféle gyártó kínál jelenleg olyan okosotthon megoldást, amely megfelelõnek tûnhet számunkra, akár szolgáltatásait, akár árát tekintve. Mindössze az alábbi „apró” problémákra kell ekkor felkészülnünk, amennyiben nem egy népszerû szabványt használó megoldásról van szó:
- Ha az adott gyártó a jövõben tönkre megy, megszûnik vagy épp csak profilt vált, nincs lehetõség a rendszerünk bõvítésére, de akár a szervizháttér is megszûnhet.
- Mi magunk sem tudhatjuk még, milyen igényeink lesznek a jövõben, ha a lakást/házat bõvítjük, átrendezzük, vagy épp szokásaink változnak meg. Ha az újonnan felmerült igényekhez nincs megoldás/termék az adott gyártótól, akkor jó eséllyel nincs megoldás okosotthonunk ilyen irányú továbbfejlesztésére. Ha más rendszerrel elégítjük ki új szükségleteinket, az már nem kapcsolódik a meglévõhöz, nem egy felületen vezérelhetõ, nem automatizálható megfelelõen, integráltan a lakás többi részével.
- Ha csak egy újabb helyiséget szeretnénk késõbb vezérelhetõvé tenni – vagy a meglévõkben szeretnénk máshová kapcsolókat –, vélhetõen falat kell vésni, fúrni. De ha vezeték nélkül kommunikál is a rendszer, akkor is marad az a kiszolgáltatottság, hogy okosotthonunk gyártója mondja meg, mennyibe fog kerülni mondjuk egy újabb távvezérelhetõ konnektor rendszerbe állítása.
- Azt, hogy mennyire biztonságos és megbízható egy cég saját megoldása, kb. csak tõlük tudhatod meg – már ha megbízható forrásnak számít a saját termékrõl mondott vélemény.
Ezzel szemben, ha a Z-Wave szabványt választjuk, semmilyen hátrányos függõség nem jön létre. Attól a gyártótól vásárolom meg pl. az okos kapcsolót, aki nekem megfelelõ áron kínál nekem megfelelõ színût, formájút, tudásút. Ha jövõre az adott gyártó már nem létezik, akkor tucatnyi másik cég azonos vagy akár nagyobb tudású termékével tudom helyettesíteni a meglévõ eszközeimet, illetve választhatom az újakat, ha bõvítésrõl van szó. Ha különleges, egyedi igény merül fel nálam, szinte bizonyos, hogy már most is van rá megoldás, illetve bármikor megjelenhet a megfelelõ eszköz bármely létezõ vagy épp most születõ új márka kínálatában. Nekünk nem kell fúrni-faragni, hiszen vezeték nélkül kommunikálnak a Z-Wave-es eszközök, így nem csak új lakás építésekor lehet fájdalommentesen felszerelni azokat. De ha egy új épület okosításáról van szó, akkor sem kell elõre megjósolnunk, hogy a következõ években melyik helyiségben mire lesz szükségünk, nem kell elõre feleslegesen kifizetnünk mondjuk az összes szoba összes kapcsolójának és konnektorának speciális bekábelezését. Hiszen bármikor, akár kapcsolónként bõvíthetõ a rendszerünk, teljesen elég egy új igény felmerülésekor csak annak megoldására költeni. Az Egyesült Államokban tíz biztonságtechnikával foglalkozó cég közül kilenc Z-Wave alapon oldja meg az automatizálást.
A fentieket mûködés közben, élõben is szívesen bizonyítjuk bárki számára a mai nap folyamán még 17 óráig, a Construma 2017 kiállítás „A” pavilonjának 105C jelzésû standján!